| VladMarian77 a întrebat:

Salut, termin anul asta clasa a 12 a si sunt nehotarat in legatura cu ce sa urmez mai departe. Optiunile mele sunt: la jandarmerie, la politia de frontiera, la politia locala. As vrea sa stiu care dintre acestea e cea mai buna din punct de vedere al programului, al salariului etc.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După opțiunile tale, cred că o să ai probleme la bac!

| GabiDumitrescu a răspuns:

A, deci vrei sa freci maciuca, sa o bati in cap, sau sa freci menta, in toate cazurile pe bani nemeritati si pe ceva spaguta. Aranjeaza taticul-mamica de un job, asa e?

| Lukasssz a răspuns:

Daca esti analfabet alege jandarmeria.

| Feri5 a răspuns (pentru Lukasssz):

Îți dai seama câți analfabeți sunt în țara asta? Mai ales pe la poliție, jandarmi. Ei sunt mână în mână cu hoții, tocmai pentru că-s analfabeți ca și ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politia de frontiera suna interesant

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Oricare dintre cele trei. Oricum o să ai mereu frigiderul plin cu carne.

| VladMarian77 explică:

Doamne, nu-mi vine sa cred ce raspunsuri am primit, chiar asa realizati sunteti toti? este o simpla meserie, nu am cerut detalii de alta natura si tot felul de link-uri.

| Maria350 a răspuns:

Jandarmeria cred eu.