| robertbusaru14 a întrebat:

Termin liceul si ma gandesc la ce facultate sa merg. Ma descurc destul de bine la matematica, dar si la fizica. Imi puteti recomanda cateva facultati din Bucuresti cu care ma pot folosi de cunostintele mele? Mai mentionez faptul ca termin liceul pe profilul "electronica - automatizari". Nu doresc raspunsuri in genul "faci ce-ti place".

Răspuns Câştigător
| Cannibal a răspuns:

Trebuie să faci ce-ți place, noi te putem ajuta doar cu sfaturi. Dacă te califici poți deveni operator în tehnica de calcul, dacă faci facultatea ai mari șanse de a lucra în domeniul it sau ca electronist fără facultate instalator cabluri de net.
Eu te-aș îndemna să mergi pe ramura de it pentru că poți învață multe și se câștiga și bine. Acum depinde de tine, sper că te-am ajutat. Mult succes!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU fă ce-ți place, fă ce-ți zic cei de pe TPU!

| Ineys a răspuns:

Politehnica. Admitere la fizica, e la fix.