| Marrriha a întrebat:

Salut, tocmai am terminat a 12-a si as vrea sa merg la academia militara din Sibiu, insa nu stiu daca chiar asta vreau sa fac peste 10 ani sa zicem. Întrebarea mea este cați ani ești obligat sa ramai in sistem odată ce termini academia? Adică cați ani trebuie sa ramai militar pana sa poți sa zicem sa renunți si sa faci altceva.

3 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Nu cred ca ai putea face altceva dupa 10 ani in sistem, adica tu te pregatesti cativa ani pentru a deveni militar si dupa te retragi... scopul e sa stai pentru a avansa cat mai mult in grad.

De-aia se numeste filiera vocationala, nu te razgandesti dupa cativa ani.

Ai aici o intrebare mai veche cu mai multe raspunsuri, poate te ajuta

https://www.tpu.ro/......e-stie-si/

| Marrriha explică (pentru MagicOneT):

Ok dar vreau sa stiu cati ani ai obligatia sa ramai acolo

| Marrriha explică (pentru MagicOneT):

Problema e ca sunt foarte indecis ce vreau sa fac pe viitor acum am ca optiuni academia din sibiu si poate ceva pe la Craiova si ideea e ca daca merg la academia militara si nu imi place trebuie sa imi aleg altceva in timp