| Nevermind17 a întrebat:

Salut! Tocmai ce am terminat clasa a XII-a si cu bacul, iar urmatorul pas pe care trebuie sa-l fac este sa aleg o facultate. In prim plan ar fi UNATC pe sectia de Regie si Film TV (sau ceva de genul). Ideea este ca vreau sa devin regizor, dar nu prea gasesc multe informatii pe acest subiect. Se poate intra pe locuri de buget? Ce anume trebuie sa am in vedere cu privire la probele de admitere? Sau pe ce ramura ar trebui sa ma indrept ca sa urmez drumul inspre a deveni un regizor de film si scenete? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Nevermind17 explică:

Ii foarte greu sa gasesti un loc de munca in domeniul regiei. Daca te uiti la cate filme sau facut in ultimul timp in Romania o sa intelegi. Si daca faci ceva pe donemeniul de regie si film TV nu stiu daca te poti angaja la teatru si e si acolo foarte greu sa te angajezi in special in primi ani, ca toata lumea cauta cu experienta si majoritate locurilor sunt deja ocupate

3 răspunsuri:
| Visătorul_Daniel_1991 a răspuns:

Ai rezerve de mancare?

| Nevermind17 explică (pentru Visătorul_Daniel_1991):

Nu inteleg intrebarea?

| Nevermind17 explică (pentru Nevermind17):

Ii foarte greu sa gasesti un loc de munca in domeniul regiei. Daca te uiti la cate filme sau facut in ultimul timp in Romania o sa intelegi. Si daca faci ceva pe donemeniul de regie si film TV nu stiu daca te poti angaja la teatru si e si acolo foarte greu sa te angajezi in special in primi ani, ca toata lumea cauta cu experienta si majoritate locurilor sunt deja ocupate