| AestheticPerf a întrebat:

Salut TOU! Sunt in clasa a IX-a si in viitor as vrea sa fiu profesor, dar nu ma pot hotari. Faza e ca imi plac foarte mult chestiile de fitness, gen antrenor personal si chestiile de nutritionist si vreau sa fac un cirs de antrenor de fitness si unul de nutritionist, bun. Dar cum am zis vreau sa devin profesor si nu ma pot hotari intre profesor de engleza sau profesor de sport, stiu ca cel de engleza face mai multi bani cu orele suplimentare si alea alea, dar aici nu ma refer la bani neaparat, vreau sa imi dati niste sfaturi despre cum ar trebui sa gandesc in a lua aceasta hoarare big grin. FUNDA!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai daca nu tii cont de bani, atunci axeaza-te pe materia care-ti place mai mult.
Parerea mea e sa inveti foarte bine engleza si sa nu faci neaparat predat in scoala, ci sa oferi servicii de meditatii si in paralel sa fii si antrenos de fitness.

| ALGator a răspuns:

Alege ce simți. Te mai poți schimba după aceea.
Dar nu neglija engleza. Ești mult prea tînăr ca sa te fixezi de acum și omiti prea multe.
Succes!

| Skilline2012 a răspuns:

Cand am vazut prima data propozitia cu "vreau sa fiu profesor" m-am bucurat, dupa ce am vazut faza cu "instructor fitness" mi-a zburat tot entuziasmul.