| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU acum trec clasa a 11-a si m-am gândit ca ar fi momentul potrivit sa încep pregătirea pentru Academia de politie, voi ce părere aveți? E momentul perfect sau "mai am timp" si mai menționez ca vreau sa dau pe locurile speciale pentru romi ma gândesc ca va fi mai ușor nu?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va fi mai ușor.

| dinaprilie a răspuns:

U wanna katch the bad guy.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Este momentul perfect, deoarece vei avea suficient timp pentru a parcurge toata materia, care este destul de vasta. Examenul nu va fi mai usor pentru cei care participa pe locurile speciale, insa in functie de numarul de candidati inscrisi pe acele locuri, concurenta poate fi mai mare sau mai mica...

Mai multe detalii despre pregatire vei gasi in articolele pe care le-am atasat mai jos

- https://www.academiadepolitie.com/pregatire.html
- https://www.academiadepolitie.com/admitere.html

mult succes!

| CosminBoss22 a răspuns:

Pregatirea nu e rau sa oo incepi de pe acum, dar nu sa stai 5 ore intr-o zi ca sa inveti, inveti foarte putin pe zi pentru ca mai ai timp, iar cu locurile pentru romi nu am de unde sa stiu, pup

| Hdhdqqef a răspuns:

Nu cred ca e mai usor, acolo sunt 5 locuri iar la romani sunt 250, asa ca eu zic ca e mai bine la romani. Pregateste bine cu sportul si istoria. Daca te culci pe ureche ca e usor, o sa ai o supriza la afisarea rezultatelor