| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si sunt in clasa a XI a. Am cativa colegi care deja s-au angajat, unul este hairstylist, altii s-au angajat la MC. Eu sunt premiant si dupa ce termin liceul vreau sa fac o facultate in Statele Unite. Dar momentan nu stiu daca sa ma angajez si eu sau nu. Imi este ca daca ma angajez, nu o sa mai am timp pentru invatatura asa ca m-am gandit mai bine sa nu ma angajez acum si sa mai astept pana voi termina facultatea. Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai nevoie de bani si probabil o duci excelent din punct de vedere financiar daca iti permiti sa studiezi in SUA, nu te angaja ca ai la dispozitie toata viata sa lucrezi

| KillaNoFilla a răspuns:

Depinde cat de grea e facultatea. Daca e ceva gen politehnica nu prea ai timp.