| Vali_Vali_1999 a întrebat:

am 17 ani și vreau sa ma angajez sunt din Pitești. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| iulya2299 a răspuns:

Hei. Și eu sunt din Pitești și m-am interesat anul trecut de locuri de muncă deci îți vorbesc din ceea ce știu.
1. La Matteo angajează ospătari începând cu 16 ani lucrezi două zile cam 7 ore sau mai mult dacă au clienți și apoi două stai acasă. Sau cel puțin așa era anul trecut.
2. La Bonita mai poți, dar acolo nu mai ai liber două zile.
3. În general pe la toate terasele poți lucra, dar nu cu normă întreagă pentru că ești minor.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dificil,foarte dificil fiind minor si necalificat. Posibil sa gasesti ecva la un McDonald, posibil imprastiat de pliante sau brosuri, posibil sa faci curatenie sau sa speli vase prin restaurante, daca accepta minori.
Dar cum da primavara, poti merge la munca campului!