| Mihai1765 a întrebat:

am 18 ani in fine nu conteaza asta... deci in vara am admitere, dau la fac de medicina si voiam sa stiu daca o sa am timp si de sala (eu fac sala si eu cred ca am un corp destul de ok zic si nu as vrea sa ma ingras). Nu vreau sa aud raspunsuri de genu "tine-te de invatat" sau " vezi sa intri mai intai" sau ceva asemanator pentru ca stiu ce inseamna medicina, am multe cunostinte, rude care ori sunt inca in fac ori sunt deja medici si stiu cu ce se mananca doar ca voiam sa aud mai multe puncte de vedere daca o sa am timp sa fac si sala cel putin de 2-3 ori le sapt ca sa ma mentin in forma. Scuze pentru categorie doar ca asta e cea mai accesata si daca puneam intrebarea in alta categorie primeam raspuns cand terminam facultatealaughing)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce să nu ai? 2 ore pe zi poți să ți le rupi să ajungi și la sală, oricum nu poți învăța continuu și o pauză în care faci sport sau o zi începută cu sportu face foarte bine

| Violleta2022 a răspuns:

Nu pui intrebarea la sectiunea nepotrivita, doar pentru ca-i cea mai accesata sectiune, ca nu-i normal sa ignori niste reguli de bun simt, cerute de Administratia forumului.

Cat priveste intrebarea ta, depinde doar de tine cand si cum iti faci timp sa mergi la sala.
Sambata si duminica poti ajunge cu siguranta, ca nu ai cursuri si pot muncii cate 2-3 ore, ca sa recuperezi cu nu poti face in timpul saptamanii.
Dar daca intri la medicina, te asigur eu ca nu mai ai timp de sala, ca-i atat de mult de invatat, cursuri, laboratoare, practica, ca nu ai timp de sala, poata daca te trezesti la 5 dimineata.

| Mihai1765 explică:

Dau*