| Ili212 a întrebat:

Am 18 ani si mai am 5 luni pana termin liceul, vreau să știu dacă merită să mă înrolez în armată română. Am făcut sport de la vârsta de 13 ani, am 1.78 s 78 de kg si aș vrea să știu ce salariu îmi oferă la soldat gradat profesionist sgp și ce trebuie să fac.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salarul unui militar este astfel gândit încât să fie atractiv. Dar înafară de salar mai ai și alte avantaje materiale suplimentare.

| Donsavas a răspuns:

Tu stii daca merita sau nu.

| RaAlexandra a răspuns:

Am pe cineva in familie, este la inceput si salariul este aproape 1000€.

| Ili212 explică (pentru RaAlexandra):

Ce studii îți trebuie?

| RaAlexandra a răspuns (pentru Ili212):

El a terminat la Sibiu

| RaAlexandra a răspuns (pentru Ili212):

El a terminat la Sibiu, iar ce ai spus tu cu sgp este de fapt o ramura din mapn