| vladgaming0011 a întrebat:

Am aceeasi intrebare legata de emigrarea mea ca medic in Canada.
Trebuie oblicatoriu sa faci o facultate la ei sau o pot face si la noi?
De mutat, ma mut in Kingston Ontario.
Dau funda celui care ma lamureste cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Intra pe site-ul facultatii respective si vezi daca diploma este recunoscuta si in Canada. Din cate stiu eu diploma de medic din Romania nu e recunoscuta in SUA si cine se duce in SUA trebuie sa dea o gramada de examene. Vezi daca aceeasi situatie e si in Canada.
Dar daca vrei sa te muti orice tara din UE si sa lucrezi ca medic nu e nicio problema.

| vladgaming0011 explică (pentru Furnicuta000):

Ms mult pentru raspuns.

17 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"emigrarea mea ca medic in Canada"

adică ești medic sau... cum?

| vladgaming0011 explică (pentru sierra1):

Nu,am pus aia ca viitor emigrarea mea.

| Wr3nch a răspuns (pentru sierra1):

Din moment ce nu stie unde sa faca medicina probabil ca nu.

| sierra1 a răspuns (pentru Wr3nch):

Lasă-l pe intrebător să se exprime

| sierra1 a răspuns (pentru vladgaming0011):

"De mutat, ma mut in Kingston ontario"

și atunci cum faci faculta in Romania?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru sierra1):

Multi visam sa ne mutam intr-o tara straina si visele de multe ori devin realitate, nu e nimic gresit ca si-a exprimat aceasta dorinta cu mult timp inainte happy

| sierra1 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Reformulez: mă mut in Kingston ontario, să fac medicina in Romania?

cum sună?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru sierra1):

Si eu cand eram mica (si chiar si adolescenta) ziceam ca ma mut in America dar numai dupa ce imi termin studiile in Romania.

| sierra1 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Deh, nu toți visează

| vladgaming0011 explică (pentru sierra1):

Pai as vrea sa o fac aici și s. O termin apoi vreau sa ma mut. DAR am auzit ca trebuie sa faci și facultatea acolo.

| sierra1 a răspuns (pentru vladgaming0011):

Nu o faci de 2 ori. Acolo o să dai niste examene pentru "echivalare"

dar până atunci mai ai vreo 10 ani!

| vladgaming0011 explică (pentru sierra1):

Mersi!

| sierra1 a răspuns (pentru vladgaming0011):

Să fii iubit

| vladgaming0011 explică (pentru sierra1):

Asa sa fie.

| Wr3nch a răspuns:

Poti si la noi dar ar fi fain aa o faci acolo ca sa stii si cum sa le explici in engleza ce si cum au.

| alina2k18 a răspuns:

Pai in Canada e gratis sa faci medicina?