| CretuTau a întrebat:

Am o curiozitate, la ce facultati poți merge in funcție de profilu ales?
Vreau sa-mi spuneti ca de exemplu: Stiinte ale Naturii: medic...
Filo:bla bla bla
Uman: bla bla

1 răspuns:
| MillerWxz a răspuns:

Stiintele naturii : medicina, biologie,chimie (cele bazate pe stiinta in general), politehnica, informatica, matematica
filo: limbi straine,drept,psihologie,litere,academia de politie,sociologie,politica
stiinte sociale: asemanator ca la filo
mate-info: matematica,informatica,politehnica, matematica-informatica, medicina, chimie, bio
OBS: nu conteaza atat de mult profilul de liceu, poti da la orice facultate iti doresti. Cunosc persoane care au facut filologie si au dat la medicina sau au facut mate-info si au dat la litere.