| Cosmin183M a întrebat:

Am o intrebare care nu prea am vazut raspun deci sa incepem: Eu la sfarsitul clasei a 11-lea am 18 ani si mi-as dori sa ma duc in Armata romana dar problema este daca o sa mai pot sa continui ultimul an! VA rog frumos ajutati-ma!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La punctul 4.1 scrie ca trebuie sa ai liceul cu diploma de Bacalaureat: https://dmru.mapn.ro/pages/view/98#ce
Ce putem face noi? Sa facem noi ultimul an de liceu si Bacalaureatul?

| Cosmin183M explică (pentru Salontanul):

Depinde unde vrei sa te duci!