| snipergalaxy265 a întrebat:

am o intrebare, daca am cont de YouTube cu 5.000 de subs si vizionari, Youtube ma va taxa?

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu.

| Bizon95 a răspuns:

Wow!
nu am auzit niciodata pe cineva sa plateasca Youtube in afara de, de curand introdus - premium

in plus daca ai destule vizionari, Youtube face bani din reclama si iti da si tie, trebuie sa cauti pe net cum sa primesti bani din treaba asta, dar sunt MULTI care isi fac, canal numai ca sa faca bani din asta (walk-trough la cele mai noi jocuri, videoclipuri din "vacanta" si merg in "vacanta" tot anul, cum sa gatesti si iti arata arta de tort sau altele)

YOUTUBE ABIA ASTEAPTA CA TU SA AI VIZIONARI PENTRU CA FACE BANI DIN ASTA (iar tie iti da doar un procent, oricum)

| Furnicuta000 a răspuns:

Din contra, poti sa faci bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din potriva, YouTube îți dă ție bani pentru vizionari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât n-ai 40k ore văzute, nu poți face bani.

| lorena1gianinak a răspuns:

Nu o sa te taxeze sub nicio forma. YouTube iti da bani pentru asta, nu ii ia de la tine)))

| CarpatNature a răspuns:

Daca ai peste 1000 de subscriberi si peste 4000 de ore de vizionari, YT o sa iti monetizeze canalul.