| RusuCristian7aNX a întrebat:

am o întrebare. De curand urmează să absolv liceul și vreau sa fac universitate la medicina dentară. Eu sunt din Moldova, însă am cetățenie Moldovenească și plus la asta mai am si cetățenia română cu domiciliu la Iași. Ce optiuni am eu în asa situație? Trebuie sa susțin testul grilă? Si cum intru la universitate? Trebuie neapărat să intru ca român? Ajutați-mă va rog ca chiar nu stiu cum se face.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

De curand urmeaza sa mergi tu acolo unde vrei sa faci scoala si sa intrebi ope aia,asa vei sti sigur ce va trebuie sa faci.
Deci de curand de fapt este in curand laughing
Daca esti cetatean roman,normal ca intri ca roman, pfff ce mai intrebari pun unia.
Plus la cetatenia moldoveneasca ai si cetatenie romana laughing e bun si asa.
Aveti un vocabular traznet, voi astia din RM laughing
Tu crezi ca pe aici stau secretarele sau cine se ocupa la universitate cu examenele cu informatiile? Du-te omule acolo, direct la sursa, nu te maninca nimeni, in cel mai naspa caz ar fi sa nu te inteleaga ce intrebi laughing sa nu priceapa aia cei zici.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nunu, nu cred că o să absolvești rolling on the floor