| MrExtazy a întrebat:

am o intrebare vreau sa dau anul asta la armata sau la penetenciar si am tauaje nu mise vad pe incheietura e distanta ca, cureaua unui ceas mai mare am inteles ca nu trebuie sa le ai cat tise vede maneca ma poate lamuri cineva mai bine cu toate astea va rog mult!

2 răspunsuri:
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Altadata incearca sa scrii corect, astfel putem sa intelegem si noi intrebarea si putem sa te ajutam. Cat despre intrebarea ta, ce am inteles din ea, pot zice ca sunt foarte multe speculatii in ceea ce priveste tatuajele. Unii zic ca daca sunt acoperite de uniforma si nu se vad nu-i problema, altii zic ca nu trebuie sa se vada la medic, in tinuta de vara. Cel mai bine intrebi pe un forum dedicat acestor subiecte, sunt foarte multe pe Facebook sau web despre admiterea in politie/armata/etc.

| nyck2398 a răspuns:

Nu prea inteleg ce ai scris, dar iti spun ca tatuajele nu trebuie sa se vada in tinuta de vara pentru a trece de medical. Cel putin asa e la politie (penitenciare).