| oOXyXyOo a întrebat:

Am o mare dilemă în ceea ce priveste alegerea facultatii. Cert e ca optez intre Automatica din cadrul politehnicii Bucuresti si Facultatea de fizica Universitatea București. As vrea însă ceva opinii din partea studenților de la facultăți. Despre fizica nu găsesc păreri decât de acum câțiva ani si ma gandesc, sau sper ca intre timp, facultatea si-a mai revenit și oferă mai multe posibilitati, sau nu... am mare nevoie de o parere sinceră din partea cuiva pentru ca imi doresc mult sa merg mai departe cu pasiunea mea, fizica, dar nu sunt sigură ca voi reuși in tara si nu prea vreau sa plec in strainatate.

1 răspuns:
| GHoST013 a răspuns:

Daca te intereseaza matematica si informatica sa stii ca ai si profil de mate-info la Universitate.
Eu sunt la Universitatea Bucuresti si iti spun ca este frumos, profesori ok, colectiv ok, inveti unde trebuie si daca vrei... Depinde si exact de ce facultate din cadrul universitatii.
Te sfatuiesc sa cauti pe Facebook persoane de la fizica si sa le dai mesaj. Sunt sigur ca te vor ajuta multi si iti vor raspunde la intrebari cu drag pentru ca toti am fost in punctul ala, in care nu stiam.