| MiraTimiriazevskaia a întrebat:

Am șanse să intru la anul la automatica in cadrul upb daca fac meditații la fizica intensiv anul ăsta?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

"Sansele" sunt in functie si de ce medie ai, cati competitori ai (cati oameni sunt pe loc), cate locuri disponibile. Daca faci meditatii te-ar ajuta sa-ti maresti sansele. Daca faci, si le intelegi, nu doar "fac meditatie"= dau banii sa ascult niste chestii. Implica-te in meditatiile respective si o sa iti creasca sansele exponential.

| MiraTimiriazevskaia explică (pentru CM7YRE):

Am media de bac 9.06. Știu matematica foarte bine dar nu am învățat fizica pe parcursul liceului deoarece am vrut sa dau la medicină. Sper ca pot recupera toata fizica necesară intr-un an. Menționez ca sunt relativ un învățăcel rapid. Merci pentru raspuns si orice sfaturi adiționale sunt bine venite

| CM7YRE a răspuns (pentru MiraTimiriazevskaia):

Te cred, fara sa te dau inapoi, e foarte bine. Uita-te pe listele de anul trecut/anul acesta si vezi care e ultima medie, cati sunt pe loc, cati se dau de pe loc etc. E si-n functie de "noroc" = sa spunem ca toti de anul trecut au avut doar 9.5 ultima medie, ce-i impiedica atunci cand te inscrii tu, sa aiba medii mai mici? Nu te lasa batut si da-i inainte cu invatatul, o sa-ti prinda bine in unele situatii, chiar daca nu iti modifica media de intrare. Poate doar sa fie vreun examen ce te-ar "avantaja"; asta, trebuie sa te interesezi la facultate.