| CretuTau a întrebat:

Am si eu o curiozitate, sunt clasa a 8a urmeaza sa dau examenul si sa merg la un liceu, curiozitatea mea este ca, la ce facultati poți merge in funcție de profil dupa terminarea liceului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la orice facultate, indiferent de profilul liceului absolvit. Este bine sa te gandesti la ce facultate vrei sa mergi si in functie de aceasta sa alegi profilul de liceu, te va ajuta la admitere si putin si in facultate.