| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, adica este mai mult un sfat, sunt student la inginerie, primul an, la sibiu, si parintii m au sfatuit sa incerc si la pompierii la subofiteri la boldesti, sa invat mate fizica si sa incerc, fac 1 an acum la boldesti, nu mai sunt 2 s-a modificat,intrebarea e alta, eu acum si lucrez pentru ca la vara ma gandeam sa imi iau masina, asa eu renunt, invat si daca nu intru, pierd si timpul pe care puteam sa il mucesc, nu ma aleg nici cu masina, si pierd si vara, ce ma sfatuiti sa fac?

1 răspuns:
| katy a răspuns:

Daca te pregatesti bine la materii, eu zic sa incerci.cumnatul meu e pompier, se pot face cursuri pe parcurs pentru a primi grade si automat iti mareste si salariul, plus ca din start pornesti de la un salariu foarte bun.Merita sa risti, dar pregateste-te ca sa intri sigur happy. Succes!