| HoratiuValentin a întrebat:

Am si eu o întrebare.
Ce trebuie sa urmez pentru a deveni actor?

Faza este cam asa. Eu sunt la profilul "Tehnician Operator Tehnica de Calcul" mai pe scurt "Calculatoare/Info". Eu doresc sa devin actor si ma gândesc daca am o posibilitate de a deveni ceea ce doresc eu.

Pot sa fac cursuri de actorie? Desi eu sunt la un profil de Info?

Astept raspunsurile dumneavoastra! Va multumesc!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici o facultate de teatru, niciun curs de actorie nu are aboslut nicio legatura cu profilul de liceu la care esti tu acum

| christall a răspuns:

Nu au legatura cursurile cu profilul tau de liceu. Le faci in timpul liber. Sunt o gramada de cursuri de actorie, cu plata sau gratuite. Cauta pe googl. Daca vezi ca iti place asta, urmezi mai departe cursurile facultatii de teatru.

| Kyttynna a răspuns:

Poti face oricate cursuri de actorie vrei si poti linistit sa dai la facultatea de teatru fara sa te influenteze in niciu fel profilul. Uite link de la facultatea de actorie si teatru din Bucuresti http://www.unatc.ro/admitere/index.php nu specifica nimic de vreun profil anume. Succes!