| RazvanFantasy a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si ma pasioneaza foarte mult Limba Romana si scriu foarte des si citesc foarte multe carti : FANTASY / AVENTURA >-- si nu stiu am decis sa aleg o facultate gen: jurnalistica iar apoi sa fac un master sa ma pot angaja pe un post de film ( vreau sa ofer multa munca si seriozitate sa muncesc pe afara in Romania nu exista filme si caricaturi :)) ) si nu stiu ce facultate trebuie sa fac am mai auzit si facultatea de film si etc.dar multi profesori spun ca mai bine ar fi o facultate de Jurnalistica dar nici ei nu sunt asa de siguri si ce pot sa fac...eu Scriu carti am idei foarte interesante despre niste carti fantasy si aventuri si combinare si astept sa le schitez putin iar dupa aia ma apuc de ele dar nu stiu ce pot sa fac / eu vreau doar in filme nu TV/Showbiss si etc vreau ceva serios intr-un ambient placut gen: http://www.youtube.com/watch?v=zfX1PYv1FEY nu stiu ce sa fac cu viata mea..si nu stiu de ce m-am nascut in Romania asta cu 2 facultati.dau funda cine ma poate ajuta cu un raspuns mai complex cum pot ajunge asa ceva / dau funda multumesc foarte mult

1 răspuns:
| taviyamato2 a răspuns:

E buna jurnalistica, oricine poate face un film in ziua de azi, echipamentele sunt ieftine, nici nu iti trebuie o facultate pentru aia. Dar daca vrei sa ai cat de cat o sansa la un loc de munca eu zic sa faci jurnalistica big grin