| koool a întrebat:

Vreau sa dau la PROTECTIA MEDIULUI, dar nu stiu ce meserie voi practica daca fac acest profil? As vrea si eu mai multe informatii, ce poti ajunge daca faci acest profil!

1 răspuns:
| SteauaNordului a răspuns:

Buna!
Eu am dat la protectia mediului si m-am facut doctor. Nu s-a pupat ce a, facut in liceu, cu ce am facut la facultate deloc
De la protectia mediului vei iesi Inspector, dar dupa clasa a zecea vei fi repartizat tot in cadrul aceluiasi liceu, impreuna cu colegii tai, la specializari diferite: Industrie Alimentara, Protectia mediului, Chimie Industriala.
Cea mai buna si de viitor e Industria alimentara.
La mine asa s-a intamplat cand am fost la protectia mediului in liceu. Am intrat la o specializare si am iesit inspector OPC laughing
Poti practica ce meserie vrei tu, putine sunt facultatile care mai baga admitere.
Succes si sa aud de o nota cat mai mare la capacitate