| StoienicăSorin a întrebat:

am terminat clasa a 12-a și am intrat la Politehnică la Inginerie Industrială/Design Industrial, intrebarea mea ar fi ce voi face mai exact după terminarea facultății?
Cel mai bun raspuns primeste funda! P.s orice detaliu in plus legat de acest profil e bine venit

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca tu nu ai nici cea mai palida idee de ce inseamna facultatea aia, de ce te-ai inscris acolo?
In mod normal, la 18 ani, ai oarecari abilitati, stii cam ce ai vrea sa faci mai departe si alegi o facultate in cunostinta de cauza.

| sierra1 a răspuns:

"am intrat la...ce voi face mai exact după terminarea facultății?"

te-ai băgat in ceva doar să fie și nu știi de ce și ce-o să faci după? ciudat dar design industrial mă duce Sorine mamă cu găndul la șomaj. Numai bine

| Nonolita a răspuns:

Te-ar putea lamuri cineva, daca ne spui de ce te-ai orientat spre acea facultate daca nici nu stii ce este. De regula, la facultate te duci in meseria pe care vrei sa o practici.

| StoienicăSorin explică (pentru Nonolita):

M-am exprimat eu gresit, stiu in mare parte, dar voiam să stiu mai exact si ce șanse am dupa facultate sa gasesc imediat loc de munca...