| BrianSpilner a întrebat:

as dori daca se poate ca cineva sa imi prezinte o lista cu anumite tari in care daca pleci ca simplu muncitor, poti fi tratat ca ceilalti, pai pe scurt caut o tara, unde sa pot sa muncesc cu contract si sa am aceleasi drepturi ca ceilalti chiar daca sunt cetatean roman. Daca poate cineva sa imi spuna niste cele mai bune tari unde as putea sa plec sa muncesc, unde pot sa traiesc mai bine si de ce nu sa ma stabilesc. Dau funda celui mai bun raspuns. Multumesc PS: pot spune ca sunt pasionat de masini. dar nu cred ca foarte important asta

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

UK, norvegia, danemarca, irlanda, finlanda. Aia ofera drepturi egale pentru ca acolo nu merg toti taranii din ro in afara de UK sa faca pe batman ca stie sa faca de toate, era o tara care iti dadea 5000 eur pe luna daca faceai o familie cu o femeie pentru ca au putini barbati si multe femei, si casa primeai dar am trimis un mesaj la guvernu lor fara raspuns deci teapa laughing

| BrianSpilner explică (pentru mgtow):

Deci tarile Scandinave sunt cele mai bune din puctul asta de vedere sau?

| mgtow a răspuns (pentru BrianSpilner):

Da... seriozitatea e mai mare

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice tara din UE

| ziftode a răspuns:

Malaezia, mai ales daca esti blond cu ochi albastrii o sa se uite toti in sus la tine si o sa te iubeasca toate femelie, tot d'aia
numai sa iti faci vaccinurile anti-malarie si sa bei numai apa imbuteliata daca nu vrei sa, stai pe WC toata ziua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum e in alte tari, dar cel putin in Irlanda esti respectat ca om indiferent de statut si de cine, de la omul de pe strada pana la patronul firmei la care muncesti (nu la negru, nu la Romani, nu stiu cum e acolo... ) La fel si cu actele, nu ai nici o problema. Probabil e aceeasi treaba si in UK.

| AlexDarius3 a răspuns:

Suedia, Norvegia, Finlanda, Danemarca, poate si Elvetia. Oricare in afare de tarile dezvoltate care ne fac tigani laughing

| BrianSpilner explică (pentru AlexDarius3):

Pai pe mine n-are cum sa ma faca, ca sunt prea alb laughing))

| EllaAncutza19 a răspuns:

Anglia,Germania,Spania si Austria?

| mgtow a răspuns (pentru EllaAncutza19):

Germania, Spania si Austria nu. Aia sant imputiti ordinari si daca nu isi impune conditiile ca muncitor il fwte cum vor, din cauza ca prosti din tara s.au dus si faceau pe smecherii ca stiu sa faca de toate pe bani putini de aia incearca sa traga pe orice roman acum