| IonutBarb04 a întrebat:

Salut TPU,as dori sa aflu cate ceva despre Legiunea Straina(i se mai spune si Legiunea Franceza).

As vrea sa aflu despre instructie, salariul unui soldat, dupa cat timp poate sa iasa la pensie si chiar si ce pensi ar avea un soldat din Legiune.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legiunea străină (Légion étrangère) este o unitate a Armatei Franceze.
Site-ul oficial al Legiunii străine: www.legion-etrangere.com
Salariul unui legionar variaza in functie de regimentul in care se afla(infanterie, parasutisti, etc.): http://legiuneastraina.ro/recrutare-angajari-cariera/salarii
Un legionar poate iesi la pensie dupa 15 ani... Iar pensia este pe masura...

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat