| Monroe2017 a întrebat:

As vrea anul acesta sa dau la Facultatea de Drept din Constanta.Ce parere aveti despre acest domeniu si este chiar atat de greu pe cat se spune? Si inca ceva.Am vazut ca sunt mai multe universitati care au aceasta facultate.Care sugerati voi a fi mai buna?
FUNDA!

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Depinde,sunt unii oameni care nu sunt chiar asa de inteligenti care au reusit sa termine si oameni destepti care nu au reusit asa ceva, nu e sigur ca termini la orice scoala nu doar la drept, incearca daca vrei si iti place.Nu te lua dupa care e mai buna, asa mergi in Bucuresti, care este mai aroape de tine cred ca e mai bine.

| AlexSalling a răspuns:

Draga mea, nu vrei sa lucri toata viata in hartogaraie. Iti spun eu, e o meserie nasoala. Daca vrei, fa Drept Penal. Fii avocata, nu altceva.

| AndreeaRamona21 a răspuns:

Daca te pasioneaza asa ceva, de ce nu? E mult de invatat, adevarat. Un lucru negativ ce l am auzit e faptul ca trebuie sa platesti dupa multi bani pentru a avea un loc de munca, sau pe pilelaughing. Dar asta e ce am auzit, nu stii pana nu intrebi pe cineva ce a terminat dreptul. Multa bafta!