| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să urmez o carieră în poliție/jandarmerie.
Însă nu știu dacă drept ofițer sau subofițer.
Ce aș vrea eu să știu e diferența dintre aceste 2 grade...mai exact cum ajută un subofițer un ofițer, care sunt îndatoririle subofițerului față de ofițer și mai apoi cu ce se ocupă fiecare.

Vă mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ofițer = șef
subofițer = slugă

spune și denumirea funcției

| NeedHelp1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bun, și în ce fel slugă?
Cu ce se folosește ofițerul de subofițer? și până la urma urmei cum poate mustra un ofițer un subofițer pentru că am auzit că este stres destul de mare ca și subofițer...

| anonim_4396 explică (pentru NeedHelp1):

Să zicem că-s ofițer și am chef sa fumez o țigară: trimit sclavul să-mi cumpere.

| NeedHelp1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi și dacă subofițerul refuză? happy
că nu cred că-i intri în atribuții happy