| Vasea12345678910 a întrebat:

as vrea si eu un loc de munca in Iasi pe perioada verii. Precizez ca am 16 ani, iar munca nu imi este straina. As vrea niste exemple cat mai exacte si nu de genul:ospatar, la Mc etc. Dau funda! big grin

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar ospatar nu poti sa fii, ai nevoie de calificare si experinta ca a fii ospatar.
Dar te poti angaja la curatat mese pe la terase ori McDonald.
Ori la gradini, agricultura, florrarie, vanzator la piata, impartit pliante si fluturasi pe strada samd