| Mikis32 a întrebat:

Ca exemplu vreau să mă înscriu la Facultatea de Ed.Fizica si Sport din Iasi.Ca sa pot sa ma inscriu este nevoie anume un liceul sportiv sau un oarecare liceu?
Am nevoie de raspunsul vostru, va roog!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Trebuie doar sa ai diploma de bac, atât.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio importanta ce liceu ai facut atat timp cat ai luat bacul

| wpetterssone a răspuns:

Poți face orice facultate, și orice liceu. Dacă ai terminat la liceu la Informatică, poți merge la Facultatea de Educație Fizică și Sport. Ai nevoie doar de un Atestat emis de liceul tău, prin care se atestă că ai fost Promovat la Examenul de Bacalaureat. Știu că Diploma de Bacalaureat este emisă după câteva luni.