| 6Anonim9 a întrebat:

Ca sa intri la Scoala de "Subofiteri de Pompieri si Protectie Civila", cand trebuie sa depui dosarul?
Ce probe, teste se dau?
Daca intri, cazarea, mancarea este gratuita?
Daca te repartizeaza dupa terminarea studiilor intr-un loc, este definitiv(in caz ca nu ceri tu sa fii repartizat in alta zona)?
Dar daca vrei sa te repartizezi in cazul unui post liber aproape de casa, cum se procedeaza?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dosarul se depune prin martie sau aprilie. Mergi la CMJ si intreaba!
Aici ai explicatii: http://www.scoaladepompieri.ro/precizari.htm
Daca apesi pe butoanele din partea de sus afli tot.
Daca te repartizeaza intr-un loc poti face raport de mutare imediat. Repartizarea se face la alegere pe locurile existente, in ordinea mediilor.

| Andrei900Boss a răspuns:

Se da teste de stingere de focuri si lupta cu focul, cazarea si mancarea, e gratuita. nu stiu cate mese pe zi ai...
daca te repartizeaza asta nu stiu daca e definitiv da sau nu.
asta doar seful spune daca accepti unde e zona nu te forteaza nimeni.

| Andrei900Boss a răspuns:

Iti pune costumul de incendiu de Pompieri cum se folosesc stingatoarele de incendiu de Pompieri si iti da si foc parca si tu trebuie s-a te tavalesti. adica rastogoli.

| Andrei900Boss a răspuns:

Asta e lupta cu focul testele de Pompieri