| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Care este salariu mediu in telecomunicatii, dar si salariu mediu de pornire si pana la ce salariu se poate ajunge daca termini doar cei 4 ani de telecomunicatii? Acum sunt anul 1 la etti in Iasi ajuta cu ceva? Dincate am inteles pot avea un job la continental cu facultatea asta, ce salariu as putea sa am?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" pot avea un job la continental...ce salariu as putea sa am?"

de la caz la caz, negociezi (in limite mici și cu cunoștințele tale pe masă) cu angajatorul

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru sierra1):

Păi da...dar as vrea sa stiu cat as putea sa primesc, de la cel mai mic salariu pe care l-aș putea avea acolo până la cel mai mare

| sierra1 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Inutil ce ceri dar: de la minim, la de 10x minimul

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru sierra1):

De ce sa fie inutil ce cer? este important sa stii ce salariu o sa ai daca urmezi o anumită facultate

| sierra1 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Ionutz mamă, urmând o facultate, nu capeți nici un salariu

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru sierra1):

Daca o urmezi si iti iei toate examenele, si nu ca vai de capul tau, dap, poti sa ai un salariu. Daca te duci la facultate numai pentru prezenta si in toamna ai mai multe restante decat prezente atunci e cum ai spus tu

| sierra1 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Domnu', nu ai ințeles nimic: diploma singură nu-ți aduce bani. Tre să demonstrezi că ești bun și că meriți banii ăia!

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru sierra1):

Adineauri asta am spus si eu mai domniosara laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

" acum 10 ore | Tataru_Ionut_2001 explică : Daca o urmezi si iti iei toate examenele... poti sa ai un salariu"

deci cum spuneai?