| LacustaXD a întrebat:

Care sunt cele mai bine platite joburi din Romania si care sunt cele mai convenabile in privinta orelor de munca? Care sunt cele mai bune facultati pe care le pot urma? Dau funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
| ThePrinceJoker a răspuns:

Din Romania se regasesc in domeniile inginerie si productie, servicii bancare si financiare, contabilitate si asigurari,
Dar la partea cu orele de munca nu poate sa fie si salariu bun si sa si stai degeaba.
Facultatilr le urmezi in functie de ce iti place si pe ce profil ai ales la liceu
Eu as recomanda mai mult:medicina, inginer, farmacist, IT

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu alege un loc de munca pentru ca e platit bine, pentru ca o sa mucesti maxim 2 ani si pe urma pentru ca nu o sa-ti mai placa o sa cauti altceva, si ai pierdut si timpul cu o facultate pe asta. Gaseste ceva care sa combine utilul cu placutul. Nu cauta joburi la care sa muncesti cat mai putin si sa castigi cat mai mult (gandire tipic romaneasca) cauta joburi la care sa lucrezi cat mai mult insa sa fii platit pe masura muncii tale.

| WaterDrop a răspuns:

Domeniul IT, notar public si functii la stat.(pentru ultimele doua trebuie sa dai spaga mare)

Arhitectura, Medicina si Automatica/Cibernetica ca si facultati.