| alexionut45 a întrebat:

cat castiga un politist la rutiera?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un agent debutant are în jur de 1300 ron, un ofițer 1500.
Cei cu funcții de conducere au ceva mai mult.
Pa, pa.

| NoSmile a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Stiu sigur ca agentii au salariu de 1500 de ron(tocmai iesiti de la campina)

| Legiuitoarea a răspuns (pentru NoSmile):

Bună.
Vorbești prostii, știu mai bine decât tine. Trebuie să înțelegi lucrul acesta!
Cei de la Câmpina nu au loc nici acum, încă mai așteaptă să fie distribuiți, și la comună nu la poliția orășenească sau județ!
Pa, pa.

| NoSmile a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Stiu aceste informatii de la politisti!
Unii au terminat anul asta(in noiembrie) ceilalti sunt mai vechi in sistem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Undeva la 1500ron fara mita, daca mai punem si aia la salar castiga destul de bine rolling on the floor

| NoSmile a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tu ai intalnit politisti pe care ai reusit sa-i mituiesti, trebuie sa stii ca nu toti sunt la fel!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoSmile):

Ce ma? singurul politist care nu ia mita e ce-l caruia ie frica sa nu fie prins in flagrant tu nu ai lua bani daca cineva tiar oferi gratis? tu vorbesti asa pentru ca cineva din familia ta e politist mai mult ca sigur.

| NoSmile a răspuns (pentru anonim_4396):

Te inseli,in amble privinte chiar!
Nimeni nu familia mea nu practica meseria asta. Intr-adevar, cand eram eu mai mica doi unchi au fost politisti!
Si daca as fii politista nu as lua mita!
Si nu de frica, ci penttru ca sunt acolo sa-mi fac meseria. Sa salvez oameni nu sa tin cu cei care nu trebuie.
Sunt politisti intre politisti.
Unii sparg banii in aparate.
Altii cer sex, ca sa nu ii ia permisul fetei respective.
Altii se ocupa cu violuri(dupa cate vezi si tu pe la tv)
Etc.
Deci, nu toti sunt la fel.
Asa nu mai generaliza.
Pa pa

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoSmile):

Asta e parerea mea fata de politisti si o spun din experienta proprie nu am intalnit un politist cinstit in viata mea

| NoSmile a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am intalnit! happy

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Depinde de gradul pe care il are si de cand profeseaza.
Daca e agent, in primele cinci luni va avea salariu de 15 mil la sat si 17 la oras.
Dupa 5 luni, se va mari salariul.
In general, politistii castiga foarte bine!
Daca e ofiter, castiga vreo 20 de milioane.

| AxXeL1124 a răspuns:

In jur de 1500 de lei.

| bogdiy a răspuns:

1500 lei

| Kekokll a răspuns:

Cam 1500 lei.