| Laur2821 a întrebat:

ce facultate trebuie sa faci ca sa poti sa poti sa lucrezi intr-un Orange/Orange shop gen sa faci abonamente chestii de genul, si ce salarii se dau pentru asa ceva, multumesc anicipat, toate cele bune!

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Poti sa faci cursurile de la Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei de la Bucuresti, Iasi, Cluj sau Timisoara! http://www.electronica.pub.ro/

| CuriousStuff a răspuns (pentru untu):

Ce treaba are facultatea spusa de tine cu un agent de vanzari sau unul care face contracte? Din facultatea aia iesi INGINER de telecomunicatii, tu crezi ca sta un inginer sa faca contracte la Orange? El a intrebat de un simplu om care face contracte si care NU ARE NEVOIE DE FACULTATE, ca pana la urma e un vanzator. Fa o diferenta ca titulaturile si functiile sunt complet diferite pentru un om cu facultate/inginer si unul dintr-un Orange store.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala! Nu-ti trebuie facultate pentru vanzator. Poate doar sa lucrezi in zona de service sau IT. Crezi ca fufele alea care sunt pe acolo au facultatea? Stai linistit! Salarii? De rahat, sub 2000 lei.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu iti trebuie neaparat facultate insa banuiesc ca daca ai una reprezinta un avantaj, daca e ceva de marketing... Salariile am impresia ca se fac in functie de cate contracte faci si cat "vinzi" iei un salariu de baza putin mai mare decat minimul pe economie, undeva pana in 2000 de lei.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu iti trebuie facultate, trebuie sa ai darul de a vorbi mult, si de a convinge interlocutorul sa ia abonamente la telefon.

| ChiarEu2 a răspuns:

Am vazut că te poti angaja acolo si fara facultate.

| user123654 a răspuns:

Dar ai obiective înalte, nu glumă!

| Mainbug a răspuns:

Cred ca facultatea de comunicare? cred?! nu stiu, dar cel mai mult conteaza stima de sine, sa ai vrajeala din aia ca sa poti sa convingi oamenii sa faca abonamente. Si sa stii sa ai putere de convingere, adica tot sa ai vrajeala in tine laughing

| Radu345 a răspuns:

Deci am ras când am cotit întrebarea.Nu îți trebuie facultate in niciun caz.