| Zozohun a întrebat:

Ce inseamna medic primar in anumit domeniu? Adică e mai slăbuț? Mai la inceput?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E gradul maxim pe care il poate primi un medic. Dupa terminarea facultatii, medicii sustin un examen de rezidentiat, apoi dupa 4-7 ani de pregatire examenul de specialitate si devin medici specialisti si dupa inca minim 5 ani examenul de primariat si, daca il promoveaza, devin medici primari. Deci dimpotriva, inseamna ca are mai multa experienta (nu poti ajunge medic primar inainte de 34 de ani)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Medicul primar e maximul de grad care se poate obtine, nicidecum mai slabut