| emaopris a întrebat:

Ce poti face in viata daca nu ai diploma de bacalaureat.
P.S: Sunt fata, si sunt in clasa a 9-a pe mate-info.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai nimic... daca nu cumva te apuci de vreo afacere sau de videochat

| minrest a răspuns:

Poti fi chelnerita, frizerita, fizioterapeuta, dar meseriile astea trebuie intai sa le inveti. Sau poti sa fi vanzatoare, sa stai in magazin 12 ore. Insa mult mai bine este sa iei Bac-ul si sa faci facultatea.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa o traieste de pe o zi pe alta linistita, cu un minim pe economie. Daca mai ai si un partener cu inca un minim o puteti duce fara griji daca nu aveti asteptari prea mari de la viata de genul o casa cat de cat modesta, niste haine mai scumpe, o masina sau concedii. Daca vrei asa ceva cele mai mari sanse sa le obtii sunt cu diploma de bac si o facultate pe un domeniu unde se cauta oameni. Se poate si fara, insa cu mult noroc, si cand e vorba de viitorul tau eu nu m-as baza doar pe noroc.

| untu a răspuns:

Iti recomand sa inveti bine pana la sfarsitul clasei a-12-a si sa dai examenul de bacalaureat si iti iei diploma de bacalaureat! Iti va fi de folos!

| DaniTDCI a răspuns:

Mergi pe camion, te angajezi undeva pe o masina happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sti engleza si te pricepi cu calculatoarele in Microsoft Excel si alea cele, poti sa te scoti binisor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vânzătoare în bazar. Am înțeles că se acceptă și fără bac. Și femeie de servici. Sigur nu cere bacul!

| Julia92Anna a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba stiu un caz! O matusa voia sa se angajeze ca un fel de femeie de servici intr-un spital...si i-a cerut bacul! Si ea nici liceul nu il avea facut.

| alexandru0995 a răspuns:

Te angajezi pe minimil de economie

| 223kkk a răspuns:

Depinde ce vrei sa devii cand o sa fi mare.
Daca nu iti place scoala si iti place sportul apucate de sport.
Prea multi oameni fac lucruri care nu le plac le fac doar pentru ca asa fac toti