| AnDrEi01TeCh a întrebat:

Ce profil trebuie ales la liceu pentru a invata apoi la facultate pentru a deveni inginer electronic? Multumesc celor ce vor raspunde!

Răspuns Câştigător
| AndyLoren1310 a răspuns:

Nu conteaza, poti alege profil sportiv si la facultate sa alegi stiinte economice, sau drept... Doar ca profilul liceului iti pune "bazele" facultatii. Daca nu ai un liceu pe acelasi profil cu facultatea, iti va fi mai greu la facultate pana vei intelege anumiti termeni, formule..etc. Multa bafta!