| I99 a întrebat:

Ce sa aleg dintre Academia de poliție, medicina si politehnica? Menționez ca toate trei îmi plac aproximativ in mod egal. Aștept păreri. Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Caută ceva legat de tehnologie de manipulare genetică, bioelectrică.
E viitorul care începe azi. Va fi mai mare decât internet și telefonie mobilă plus PC laolaltă.

| ALGator a răspuns:

Are legătură cu toate trei.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Foarte diferite domeniile. Vezi ce crezi ca poti face. Ca de placut...

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
In locul tau as merge pe medicina! Deoarece in ultimele alegeri a partidelor sa promis construirea unui spital foarte mare de care va avea nevoie absolut de asistenta medicala!

| Julizz a răspuns:

Bună!
Părerea mea este că facultatea pe care o alegi trebuie să te reprezinte. Dacă vrei să ai un loc de muncă asigurat și cu adrenalină multă și ești un om corect și sportiv, atunci cred că e bine să alegi Academia de Poliție; dacă însă ești o persoană cu o inimă bună, care și-ar sacrifica viața personală pentru a vindeca persoanele în suferință, atunci e mai ok să alegi Medicina.
Politehnica era cea de-a 2-a opțiune a mea (am ales Babes Bolyai Informatică), aceasta îți asigură job-ul viitorului, însă trebuie să fii dispus să lucrezi într-o echipă, după dispozițiile unui client.
Succes!

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Academia de politie happy