| alexionut45 a întrebat:

ce salariu are un antrenor de fitness in Romania?

3 răspunsuri:
| Alexandru98 a răspuns:

Ca si antrenor de fittness eu stiu(poate nu stiu bine) ca trebuie sa urmezi cursuri relativ scurte in baza carora esti declarat apt ca antrenor(nu ma refer la ce trebuie si ce inseamna sa fii un antrenor bun).

Asta ca un salar de inceput mi se pare ok pentru o asemenea munca si in plus nimeni nu da mult la inceput.

Gandeste-te ca doctorii incep mai de jos si multi alti bugetari.
Nici salariile bancare nu incep de la 1000 de euro, incep tot cu cateva sute(~300 de euro am auzit, depinde si ce faci).
Si in IT(aici lucrez) se incepe cu 300-400 de euro si creste in timp.
Si gandeste-te ca toti de mai sus au terminat colegii si facultati tehnice.
Stiu ca in ziua de azi totul se rezuma la profit(la cat profit aduci unde lucrezi) si ca diplomele de multe ori nu valoreaza nici cat hartia care s-a consumat pentru ele dar sunt totusi ani de pregatire.

Probabil ca unul care isi va fac treaba bine si va atrage clientela nu va ramane cu un asemenea salar.
Daca as fi antrenor de fitness as accepta asemenea bani de inceput...

| MotanuJmekerit a răspuns:

Cam 10 milioane in bani vechi asa este media. Dar depinde si de ce faci.

| alextotal a răspuns:

Salut. Cam 1200 de lei pe luna.