| Nicușoor a întrebat:

Cu ce se ocupa un tehnician în activități economice? Si ce salariu are? E mai bun acest post ca unul de It ist? Comparand salariile?

1 răspuns:
| AlexMh a răspuns:

Slabe sanse sa gasesti ceva mai bine platit decat in domeniul IT, si aici nu compar joburile entry-level, te intereseaza pe termen lung. Entry level poti sa te faci medic daca vrei si castigi mai mult :) In IT, in functie de unde ai noroc sa intri, salariile sunt cam intre 1000-2000 entry-mid, si cam pana la 5000 de euro pe post de Senior. Mai sunt si firme care platesc si 600-800 de euro, ti-am zis, depinde unde intri, depinde pe ce segment, profil, etc.
Ai mai jos linkul cu explicatia profilului tehnicianului economist: https://www.rubinian.com/cor_6_ocupatia_detalii.php?id=263108