| LawlietL886 a întrebat:

Cu ce se ocupă un traducător?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Majoritatea cu pus gresie si faianta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prost rau laughing

| Anon31241212 a răspuns:

Traducatorii se ocupa cu traducerea unor carti, acte, documente. Ei sunt impartiti pe mai multe categorii: o parte din ei traduc documente legale, altii materiale medicale, tehnice, economice, etc.

| kopli a răspuns:

Cu... tradusul. In sensul de a talmaci, nu de a insela.
http://www.dex.ro/traduce

Poate traduce carti, ziare, texte juridice, etc sau poate fi interpret (traducator) la o intalnire intre doua persoane din tari cu limbi diferite.

Răspuns utilizator avertizat
| Claxon987 a răspuns:

In general este angajat la o firma specializata in traduceri, poate face traduceri in orice domeniu tehnic, farmaceutic, beletristica, sau la un notariat, traduce acte pentru cei ce pleaca in strainatate. Unii traducatori, absolventi ai facultatii de Limbi straine sunt inregistrati la tribunal si pot fi solicitati sa traduca in cadrul proceselor. Per total o munca foarte plictisitoare. Eu am diploma de traducator dar lucrez orice altceva.

| STSickSide a răspuns:

Traduce

| DoruFlorentin a răspuns:

In afara de traduceri mai poate face si copywriting si rewriting daca il duce capul la scris articole)