| Cristi112 a întrebat:

cum decurge o zi din viata unui student la scoala militara de subofiteri de jandarmi? care este salariul? de cate ori are voie sa mearga acasa si la cat timp? si am mai inteles ca pe timpul studiilor primesti o solda..cam despre ce suma este vorba? multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Trezire de dimineaţă, înviorare, micul dejun, ore, prânz.
După ora 14.00-15.00, din câte ştiu este program de voie. Ieşiri în oraş ( cu învoire ), studiu, sport, etc.
Acasă se poate pleca în vacanţe şi vinerea, după terminarea orelor.
Depinde de zona unde lucrezi şi la ce activităţi participi.
Oricum, se roteşte undeva pe la 2000 de lei, însă poate să fie şi mai mult.
Da, se primeşte solda, însă nu îţi pot spune exact cât e.
Cel mai bine ar fi să vorbeşti cu un elev al şcolii, el te poate informa mult mai bine.
Îi găseşti pe site-urile de socializare foarte uşor.
Baftă!

1 răspuns:
| NopeCheers a răspuns:

Pai Viata de student la scoala militara este una destul de grea dar si usoara daca ai vointa, salariul de jandarm poate sa fie mai mult sau mai putin depinde de zona, si la ce fel de cazuri asisti, solda in timpul studiilor e una destul de bun venita nu e o suma din care poti face multe lucruri dar iti poti asigura mancarea pentru sederea in unitate, sper ca te-am ajutat.