| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!

Cum e vw passat b5.5 berlina pentru un incepator? Si cat costa întreținerea? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Depinde cum nimerești, în majoritatea cazurilor nu scapi de vreo 1000 euro pe an. Eu la 19 ani mi-am luat un passat și am blestemat mașina aia. Mai degrabă iei ceva mai nou, chit că dai mai mulți bani, și evident benzină.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Frank51):

Inteleg, tu ce masina ai recomanda pentru un incepator?

| Frank51 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Eu nu am acea mentalitate în care trebuie să-ți iei o anumită mașină dacă ești începător, pur și simplu sunt de părere că fiecare își ia ce mașină îi place, chiar și un Porsche fiind începător, dacă există buget.

E aiurea să recomand ceva ce tine de gust. Dacă vrei neapărat să fie fiabilă îți iei Logan 1. 5dci și nu mai ai treabă.

Dacă vrei să te bucuri de o mașină, ia-ți ce-ți place, ești atent să fie în regulă tehnic și eviți epavele.