| Vasilache_Ionut_1999 a întrebat:

Cum pot sa gasesc un loc de munca?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cu putin efort găsesti, dacă nu esti prea pretentios. :)
Cauti anunturi pe siteuri variate (Careerjet.ro, Ejobs.ro, Hipo, ro, Findjob.ro etc) si daca gasesti ceva la care te pricepi si crezi că ai îndemânare, pregatesti niste CV-uri pentru fiecare job si le depui, fie la sediul lor, fie online (îi contactezi telefonic si ii poti intreba ce varianta preferă) ma gandesc ca nu o sa te cheme toti angajatorii in aceeasi zi si la aceeasi ora la interviu.
Te îmbraci frumos, elegant si curat si încerci să nu întârzii la interviul cu angajatorii, nici măcar un minut, fiindca punctualitatea e apreciată din start. Să fie cu success!

CV-ul il poti completa aici si pe urma il descarci:
http://europass.cedefop.europa.eu/editors/ro/cv/compose

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

AJOFM filiala locală online. Pe situri de anunțuri la rubrica locuri de muncă, cereri și oferte. Pui cv-ul tău pe situri de locuri de muncă ca eJobs.ro.

| alina2k18 a răspuns:

Bestjobs, ejobs, olx, grupuri pe Facebook.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Informeaza-te la biroul "forțele de munca" din județul tau si daca nu găsești, o sa fii luat in evidenta si te vor anunța când o sa apăra un loc de munca.

| FreddieM a răspuns:

Exista companii interesate de colaborarori cu profilul tau profesional. Aplica la oricare dintre ele, la toate ar fi bine. Primesti cu siguranta niste raspunsuri.
Mult succes

| ancaval a răspuns:

Pe internet sunt anunțuri sau în ziar.

| laurentiu80 a răspuns:

Dormind,