| Ch0co a întrebat:

Cum poti sa dublezi desene animate pentru un anumit post tv? (Disney Channel, Nickelodeon, Cartoon Network). Stiu ca Andra Gogan facea dublaj si ma intrebam cum poti sa ajung si eu sa dublez desene animate. Am tot cautat pe net si nu am gasit nimic de actualitate. Trebuie sa apelezi pe la vreun studio Disney/Nickelodeon/Cartoon Network din Romania sau cum se face mai exact?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Incearca la Studiourile BTI Romania.
E una dintre companiile care realizeaza dublajul in tara noastra pentru desenele animate.
http://www.btistudios.com/romania.html

Contacteaza oamenii de acolo si trimite-le o mostra audio cu vocea ta.
Ei vor sti daca ai potential sau nu in aceasta meserie.

| aumih16 a răspuns:

Nu iti trebuie cine stie ce talent! doar sa te pricepi la asta! adica sa stii cum sa mimezi vocile! etc! caci despre asta este vorba! si sa iti placa si desenul pe care il dublezi! ca aia e munca ta! cum se zice spune! asociez chestia asta cu marii nostri actori sau actrite din filme! care nu jucau asa in orice film! dadeau probe intai sa vada daca se descurcau! etc! altfel renuntau daca nu iesea conform planului! asa si aici!