| AndreiBalan a întrebat:

cum vi sar parea o cariera in domeniul armatei? Cat de periculos este? Ce fel de misiuni sunt? Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Domeniul militar
Mi se pare ca toate razboaiele sunt un pretext sa mai reduca din populatie si sa bage frica in oameni si mi s-ar parea ca m-a prostit viata daca as ajunge sa fiu un pion al liderilor lumii care ucid cu sange rece pentru ca gandeste-te asa:americanii nu au nimic cu coreeni si nici coreeni n-au nimic cu americanii daca vor sa tina un razboi sa se duca sa aiba razboiu intre ei 2(trump si king-jong un) de ce trebuie sa implice atatia oameni nevinovati.NImeni nu vrea razboi.Nu stiu sunt tot felul de misiuni de exemplu cei din legiunea straina sunt practic calai platiti daca li se zice sa-si impuste familia trebuie sa execute, oameni fara suflet.Nu stiu eu nu as putea sa omor alt om care nu mi-a facut absolut nimic. Oamenii nu vor razboi! Repet, doar cei de la putere vor razboi si distrugere.

2 răspunsuri:
| Armatistul82 a răspuns:

Si eu am vrut in armata can eram mai mic insa: Nu esti productiv pentru societatea asta, plus ca ti-ar placea sa iti tipe si sa urle un maimutoi batran la tine? apoi sa te târăști ca o râmă ordinara pentru niste grade, iti dai seama cate limbi in fund trebuie sa dai, nu?

| NewLifeGaming a răspuns:

Cel mai mare pericol e sa fii impuscat.
In rest se trage de tine pana esti tot fibra si muschi prin antrenamente de dimineata. (Alergat, catarat antrenament de tir/tras cu arma, flotari, lucru in echipa, tinut de respiratie, lupte corp la corp(da, o sa ai vanatai uneori) etc.))
E armata. Avantajul e ca daca ai mers in vre un razboi o sa ai pensie buna zic 4.000 lei minim. Daca doar ai fost inrolat nu o sa ai pensie la batranete, e bataie de joc pensia pentru soldatii care nu sunt veterani.
Deci nu, nu merita sa mergi in armata, doar la o scoala militara sa te calesti. Atat zic eu.