| Polinco a întrebat:

Daca ai fost înrolat în Legiunea Străină și stai 5 ani, dupa vii acasă și vrei să te bagi la mascați te-ar putea băga fară să mai faci scoala de poliție, doar pregătirea să o faci? Se poate?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te poți băga, cum spui dta, să te bagi. Trebuie să te angajezi, nu să te bagi.
Trebuie să fii întâi angajat al ministerului, iar pentru aceasta trebuie să te conformezi criteriilor de angajare. Ori, dta ai fost în Legiunea Străină franceză. Aceea este pentru dta un fapt, iar pentru angajare o poveste. După ce părăsești Legiunea Străină, nu primești nici o hârtie, certificat dovadă că tu ai fost acolo. Iar pe o poveste spusă de tine, nu poți fi angajat. Deci, nu.

| Werrich a răspuns:

De ce nu te duci in Rusia? Putin si-a facut o organizatie similara Legiunii Straine.

| Bariel a răspuns (pentru Werrich):

Hai ca rezisti acolo, daca nu stii nici limba esti papa

| Yuoia a răspuns:

Scoala tot o faci. Dar crezi tu ca Legiunea straina e vacanta cu joc de zaruri?

| Polinco explică (pentru Yuoia):

Am spus eu cumva ca acolo mergi în vacanță? Știi mai bine decat tine cum se mănânca armata acolo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să fi urmat o școală de poliție sau o academie/universitate pentru a te angaja în cadrul structurii MAI, SRI, MAE etc.

De asemenea, Legiunea nu îți va asigura loc de muncă ca și cadru militar în România (dacă asta cauți).

Răspuns utilizator avertizat