| NeedHelp1 a întrebat:

Dacă termini academia de politie cu 10 care sunt cele mai bune posturi sau specializări pentru care poți opta?

Am înțeles că în funcție de media din academie poți opta pentru anumite posturi sau specializări.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti se da o lista si alegi doar din ce este acolo.
Intr-un an ies posturi mai bune, in alt an mai putin bune, fiind in functie de cum se muta cadrele, sau cum ies la pensie.

| NeedHelp1 explică (pentru Violleta2022):

Și știi cumva care posturi sunt mai bune sau mai bine plătite? laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru NeedHelp1):

Cel mai buna este functia de General, dar nu se aloca in functie de media de la academie, ci dupa zeci de ani de serviciu, cand urci in grade.
Cu academia de politie sau militara, iesi locotenent, imediat dupa ce termini. media te ajuta doar la o repartitie mai buna, ca de schimba gardul, nu se schimba nici la tine care ai 10 si nici la acela care a terminat cu 8.