| GabbyD a întrebat:

.. De ceva timp m-am gandit sa ma inscriu la o Academie de politie din Bucuresti, eu am 17 ani,si as vrea sa stiu si eu ce imi trebuie la acea academie,adica ce bani,competente, clase....etc....si as mai vrea sa stiu si eu cateva avantaje cat si dezavantaje....MULTUMESC Anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru Academia de Politie trebuie sa ai liceul cu diploma de bacalaureat, sa indeplinesti conditiile si sa reusesti la examenul de admitere.
Detalii gasesti pe site-ul oficial, la Admiterea 2015 (sau 2014, daca nu a fost afisata cea din acest an).